Brazilske viseče mreže Amazonas

Brazilske viseče mreže v tradicionalni ročni izdelavi

Amazonas brazilske viseče mreže so ročno izdelane na tradicionalen način. Zahvaljujoč dobro usposobljenemu in izkušenemu osebju dosežemo pristno brazilsko kakovost na najvišji ravni.
Zelo smo ponosni, da lahko v zelo revnem severovzhodnem delu Brazilije do 100 ljudem zagotovimo stabilno zaposlitev.
Kakovostni nadzor je za nas bistvenega pomena. Redno obiskujemo naše proizvodne obrate in se prepričamo, da ni otroškega dela.

Naše brazilske viseče mreže so izdelane v naslednjih 5 zahtevnih korakih:

  1. Izbira materialov za proizvodnjo
    Materiale izbiramo skrbno. Pri izbiri niti posebno pozornost namenjamo stabilnosti in obstojnosti barv. Odločanje temelji tudi na rezultatih laboratorijskih testov, ki zagotavljajo, da materiali ne vsebujejo škodljivih snovi. Iz ekoloških razlogov so naše barvane niti izdelane iz visokokakovostnih recikliranih materialov.

2. Priprave


Niti so navite na valj statev glede na vzorec prihodnje viseče mreže. Hkrati se navijajo niti na vretena za prečne niti.

3. Priprava statev


Mojster statev, zelo cenjen poklic, pripravi statev. Do 6.000 vzdolžnih niti je treba natančno ročno zavezati. To traja cel delovni dan. Statev je zdaj pripravljena za naslednji korak.

4. Proces tkanja
Tkalec vpleta prečne niti. Na svojih statvah ustvari 5–20 visečih mrež dnevno. Veliko število niti in moč statev določata gostoto tkanine viseče mreže in s tem njeno stabilnost.


5. Vključitev robustnih, ročno izdelanih obešalnih vrvi

Medtem se obešalne vrvi ročno izdelujejo iz enakih bombažnih niti na tradicionalnih strojih. Porabimo nekoliko več materiala kot običajno, kar naredi vrvi posebej debele in viseče mreže AMAZONAS posebej odporne na trganje – včasih zdržijo obremenitve do 280 kg.
Po 1–2 tednih je zvitek tkanine za visečo mrežo pripravljen in se razreže na ustrezne dolžine. Konci so opremljeni z zanko, celotna mreža pa je zašita z izjemno močnim 5-kratnim šivom.

V skrbnem ročnem delu so vrvi pritrjene v ustrezni dolžini na skoraj dokončane viseče mreže. Tako je zanka za obešanje ojačana, obremenitve pa enakomerno porazdeljene. (Tako ne boste takoj padli iz viseče mreže, ko se obrnete.)

Dodatno zahtevno ročno delo za macrame-verando
Pri nekaterih modelih, kot sta "Rio" ali "Palacio", je potrebno prišiti predhodno ročno tkano macrame-verando (stranske obrobe). Pri družinskih visečih mrežah je potreben še en pomemben korak – dodatni tkani trak je ročno vpleten med vrvi za okras in večjo trpežnost.

Medtem se dokonča tudi barvno usklajena nosilna torba za viseče mreže. Sledi končni kakovostni nadzor vsake viseče mreže. Brezhiben izdelek je nato zložen in pripravljen na potovanje v širni svet.

 

Brazilska tehnika ležanja v viseči mreži – tako je pravilno


Kako pravilno ležati v viseči mreži?
Brazilske viseče mreže so zelo široke in se v Braziliji še vedno uporabljajo kot postelje. Pri nas viseče mreže dojemamo kot oazo sprostitve in počitka. Da bi izkusili popolno udobje ležanja, vam predstavljamo brazilsko tehniko ležanja. Ta tehnika je primerna tako za klasične viseče mreže kot za mreže s palicami.

Preprosto preizkusite. Najpomembnejše je, da viseče mreže ne obesite preveč napeto, temveč ohlapno.

Pravilno ležite, ko se vaše telo razporedi po viseči mreži diagonalno in se lahko sprostite ter opazujete dogajanje okoli sebe.
Pomembno je, da so obešalne zanke viseče mreže nameščene v višini glave in približno 3 m narazen. Tako lahko viseča mreža tvori globok lok. Le to omogoča, da v njej ležite diagonalno ("od kota do kota") kot pravi Brazilec, namesto vzdolžno. Tako hrbtenica ostane ravna! To je skrivnost, kako lahko udobno in sproščeno ležite v viseči mreži ure in ure.

 

 

Dodatna prednost te tehnike ležanja
Stranska tkanina viseče mreže je napeta in se ne more zapreti čez obraz ter ovirati pogleda.